Stres i napięcie, czy można sobie z nimi poradzić?

stres i napięcie, czy warto z nim sobie radzić?

Stres, to temat, który dotyczy większości z nas. Spotykamy się z nim w pracy, w domu, w sklepie czy na ulicy. W relacji z sobą samym, w relacji z bliskimi, współpracownikami, obcymi nam osobami, a także z sytuacjami zewnętrznymi, które przydarzają nam się każdego dnia. Nie wiadomo, jak przed nim uciec, a przecież doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak szkodliwy jest dla nas ten stresujący tryb życia…

A może by tak spojrzeć na stres trochę inaczej? Może zamiast widzieć z nim tylko wroga jesteśmy w stanie zauważyć też sprzymierzeńca? Brzmi irracjonalnie? A jednak ma głęboki sens, bo od naszego nastawienia i interpretacji zdarzeń oraz mechanizmów, jakie zachodzą w naszej głowie zależy bardzo wiele, o ile nie większość 🙂

Stres może nas paraliżować, lecz może także mobilizować nas do działania. W sytuacji dla nas trudnej możemy z nią walczyć, narzucać na siebie coraz większą presję, oceniać siebie lub innych, a jednak możemy również zatrzymać się, zauważyć nasze schematy działania, mechanizmy, które nami kierują, informację, jaką niosą nam nasze emocje – na temat naszych wartości, potrzeb, granic.

Czy to prosta droga? Tego nie mogę Ci zagwarantować. Po co więc to robić? Prawda jest taka, że zwykle łatwiej jest nam zrzucić odpowiedzialność na sytuację zewnętrzną niż wziąć ją na siebie, a jednak ta zmiana perspektywy daje nam możliwość przejścia z roli ofiary, do roli twórcy swojego życia. Zamiast reagować automatycznie i cierpieć, możemy podjąć świadomą decyzję co do tego, jak chcemy, w zgodzie ze sobą, odpowiedzieć na to, co się akurat dzieje. Taka zmiana daje niesamowite efekty. Zaczynamy mieć wpływ, stajemy się twórcami naszego życia, zamiast jedynie odgrywać rolę aktorów w scenariuszu, który wcale nam się nie podoba… Odnajdujemy, ukryte gdzieś do tej pory, opcje działania, odkrywamy przestrzeń, która pozwala na głębszy oddech, spokój i budowania tego, co dla nas ważne.

Sam/a potrzebujesz zdecydować czy to dla Ciebie atrakcyjna droga 🙂

Doświadczenia, które mam z mojego życia osobistego i z pracy z setkami klientów, pokazują mi, że warto. Zmiany, których potrafimy dokonać w swoim życiu dzięki pracy nad swoim podejściem, przekonaniami, umiejętnością zatrzymania się i uważnego wsłuchania się w siebie, są warte włożonego w ten proces czasu i zaangażowania.

Zapraszam Cię do obejrzenia mojego spotkania na żywo na fanpage’u Agnieszka Pawłowska – psychologia pozytywna, uważność i współczucie.

Jeśli uznasz, że chcesz sprawdzić, jakby to było dogadać się ze stresem, to zapraszam Cię serdecznie na wyjątkowy webinar „Stres i napięcie, jak sobie z nimi radzić?”. To będzie spotkanie wypełnione wiedzą, doświadczeniem, technikami i praktyką! Będzie o najnowszych badaniach naukowych i działaniu naszego mózgu oraz o tym, jak wykorzystać tę wiedzę tak, by działała na naszą korzyść. Będzie także sporo praktyk z obszaru mindfulness, compassion, mind-body bridging, czyli dostaniesz  w pigułce inspiracje z różnych podejść, by sprawdzić, co najbardziej Cię wspiera.

Wybrałam techniki, które najskuteczniej są w stanie pomóc Ci w zmianie podejścia do stresu oraz takie, które pomogą Ci zatrzymać się i reagować zgodnie z tym, co dla Ciebie ważne. Jestem przekonana, że będzie wartościowo i inspirująco 🙂 Wierzę także, że po tym spotkaniu spojrzysz na stres trochę inaczej i że to „trochę” wprowadzi dużą zmianę do Twojego życia.

kliknij w ikonę

kliknij w ikonę

bezpłatny kurs online
„jak rozpocząć swoją przygodę z uważnością"

Chcesz się na chwilę zatrzymać? Czujesz, że życie przecieka Ci przez palce, a każdy kolejny rok mija szybciej niż poprzedni? Natłok obowiązków, ciągły stres i gonitwa myśli sprawiają, że nie wiesz już do czego dążysz? Potrzebujesz zmiany. Na początek weź świadomy oddech.

spotkania online
- rozwijaj się w swoim domu

Przebywając w domowym, znajomym otoczeniu, siedząc wygodnie we własnym fotelu możesz rozpocząć wartościową podróż. Duże zmiany nie zawsze muszą wyglądać widowiskowo. Zatrzymanie się i otwarcie na nową perspektywę, decyzja, by lepiej poznać siebie, swoje emocje i myśli oraz nawiązać z nimi relację – to może przynieść większe i ważniejsze zmiany niż się spodziewasz.