Etatowe Siłaczki i ukryte schematy

Etatowe Siłaczki i ukryte schematy

Dużo pracuję z kobietami ❤️

Regularnie obserwuję, jak niesamowitą siłę nosimy w sobie, jako kobiety – z wszystkimi rolami, których podjęłyśmy się w życiu.

Ta nasza wewnętrzna siła potrafi trzymać w objęciach całe rodziny.

Ta wewnętrzna siła pcha często do przodu innych ludzi.

Ta siła bywa głównym zasilaczem projektów zawodowych, domowych, osobistych, w które nikt już nie wierzy, albo nie chce się zaangażować.

Ta nasza wewnętrzna siła, to piękna wartość i często ogromne obciążenie…

Jako etatowe SIŁACZKI, które przecież ze wszystkim sobie poradzą, często bierzemy na swoje barki cudze ciężary, nieswoje problemy czy zadania, które spokojnie mógłby przejąć ktoś inny…

Dlaczego?

Bywa różnie:

  • bo powinnam
  • bo taka moja rola
  • bo zawsze tak robiłam
  • bo dla innych to będzie trudniejsze niż dla mnie lub sobie z tym nie poradzą
  • bo inni to docenią/polubią/pokochają mnie bardziej
  • bo będę się czuła ważna…

Wiem czym jest lęk przed odrzuceniem.

Wiem, jak łatwo wpaść w pułapkę schematów.

Wiem też, że cena, którą płacimy za automatyczne podążanie za takimi schematami jest ogromna!

Zmęczenie, frustracja, zagubienie, obwinianie siebie i innych – a później poczucie winy, wewnętrzny krytyk i jeszcze mocniejsze zaciśnięcie pręgieża.

W efekcie stajemy się nieszczęśliwe, a co ciekawe, ciągłe poświęcanie się nie karmi wcale tych, dla których tak się poświęcamy. Powstaje z tego niezła pułapka!

Więc zatrzymaj się i sprawdź czy to co teraz robisz wychodzi rzeczywiście z Ciebie czy z jakiegoś schematu, w których być może tkwisz?

A może już go dostrzegasz i właściwie, to wcale Ci się on nie podoba i chciałabyś go przerwać, ale nie wiesz jak?

Zacznij od życzliwości wobec siebie ❤️

Zamiast karcić się za to, że dałaś się złapać schematowi, zauważ, że on pojawił się z jakiegoś powodu i w jakimś celu i że – może trochę koślawo, ale jednak – starał się spełnić jakąś Twoją ważną potrzebę. I że jest wiele dróg spełniania tej właśnie potrzeby, również takie, które będą Cię wzmacniać ❤️

Zrób sobie duuuży kubek pysznej kawy lub herbaty i z czułością wsłuchaj się w swoje serce ❤️

Artykuły, do przeczytania których chciałabym Cię również zaprosić…

kliknij w ikonę

kliknij w ikonę

bezpłatny kurs online
„jak rozpocząć swoją przygodę z uważnością"

Chcesz się na chwilę zatrzymać? Czujesz, że życie przecieka Ci przez palce, a każdy kolejny rok mija szybciej niż poprzedni? Natłok obowiązków, ciągły stres i gonitwa myśli sprawiają, że nie wiesz już do czego dążysz? Potrzebujesz zmiany. Na początek weź świadomy oddech.

spotkania online
- rozwijaj się w swoim domu

Przebywając w domowym, znajomym otoczeniu, siedząc wygodnie we własnym fotelu możesz rozpocząć wartościową podróż. Duże zmiany nie zawsze muszą wyglądać widowiskowo. Zatrzymanie się i otwarcie na nową perspektywę, decyzja, by lepiej poznać siebie, swoje emocje i myśli oraz nawiązać z nimi relację – to może przynieść większe i ważniejsze zmiany niż się spodziewasz.