Po prostu idź…

po prostu idź

„Spacerowanie to niesamowita przygoda, pierwsza forma medytacji.

Najbardziej naturalna dla człowieka praktyka bliskości serca i duszy.

Spacerowanie pozwala osiągnąć doskonałą równowagę entuzjazmu i pokory.”

Gary Snyder

Droga ma wiele znaczeń i może mieć wiele wersji, choć jedno jest pewne: towarzyszy nam przez całe nasze życie.

Większość moich życiowych dróg związanych było (i nadal jest) z rozwojem, przemianą, puszczaniem, otwieraniem się na to co przynosi dany moment, drugi człowiek, otaczający mnie świat…

To często bywają drogi kręte, wyboiste, strome, zarośnięte, bagniste lub oblodzone – w zależności od tego, co tam sobie w życiu, w różnych miejscach, poupychałam: przekonania, oczekiwania, ukryte żale, a nawet trudne do puszczenia wizje samej siebie.

Droga jest jednak tym, co pobudza do podróży, do przejścia z punktu A do punktu B, a ostatecznie aż do Z – po drodze doświadczając całego alfabetu emocji, rozczarowań i zachwytów

Ale czasem zdarza się tak, że utkniemy na którejś z liter i nie możemy ruszyć z miejsca, pomimo przeróżnych starań ☹

Najlepiej wtedy założyć wygodne buty i ruszyć w fizyczną drogę. To może być spacer, to może być dłuższa podróż – w zależności od tego, czego potrzebujesz i jaką masz w danej chwili możliwość.

Ale co najważniejsze? Zostaw wszelkie zaległe rozmowy do wykonania, podcasty czy audiobooki do wysłuchania, sprawy do przeanalizowania, strategie do opracowania i wszystko, co trzyma Cię w kieracie zadań i powinności.

Po prostu idź…

Słuchając swojego ciała, oddechu, szumu wiatru, śpiewu ptaków, szmeru liści…

Po prostu idź…

I pozwól, by Twój wewnętrzny alfabet ułożył słowa i zdania, które zamiast z poziomu analitycznego umysłu, wyjdą z poziomu czującego serca

Po prostu idź…

A może tuż za rogiem odkryjesz ścieżkę, która czekała na Ciebie od dawna…

Artykuły, do przeczytania których chciałabym Cię również zaprosić…

kliknij w ikonę

kliknij w ikonę

bezpłatny kurs online
„jak rozpocząć swoją przygodę z uważnością"

Chcesz się na chwilę zatrzymać? Czujesz, że życie przecieka Ci przez palce, a każdy kolejny rok mija szybciej niż poprzedni? Natłok obowiązków, ciągły stres i gonitwa myśli sprawiają, że nie wiesz już do czego dążysz? Potrzebujesz zmiany. Na początek weź świadomy oddech.

spotkania online
- rozwijaj się w swoim domu

Przebywając w domowym, znajomym otoczeniu, siedząc wygodnie we własnym fotelu możesz rozpocząć wartościową podróż. Duże zmiany nie zawsze muszą wyglądać widowiskowo. Zatrzymanie się i otwarcie na nową perspektywę, decyzja, by lepiej poznać siebie, swoje emocje i myśli oraz nawiązać z nimi relację – to może przynieść większe i ważniejsze zmiany niż się spodziewasz.