Zmysłowość w codzienności

zmysłowość w codzienności

Zmysłowość ❤

To nie tylko element naszej seksualności, choć w tym obszarze także warto pamiętać o wszystkich zmysłach i korzystać z nich w chwilach erotycznych uniesień ❤

Dzięki zmysłom stajemy się bowiem bardziej obecni i doświadczamy pełniej, czerpiąc znacznie więcej z tego, co robimy.

Wyobraź sobie na przykład, że nachodzi Cię ochota na czekoladę. Biegniesz do kuchni, wyciągasz z szafki tabliczkę czekolady i po chwili połykasz 3-4 kostki, równocześnie rozmyślając nad kolejnym zadaniem, które masz dziś do wykonania.

A teraz wyobraź sobie trochę inny scenariusz…

Nachodzi Cię ochota na czekoladę i wyciągasz ją z szafki. Otwierasz opakowanie, dostrzegasz jej brązową i gładką powierzchnię. Powoli odłamujesz jeden kawałek, słysząc przy tym delikatny trzask pękającej powierzchni. Kładziesz na dłoni ułamaną kostkę, czując jej dotyk na skórze, ciężar i strukturę. Oglądasz swoją kostkę czekolady, dostrzegając, że w niektórych miejscach jest gładka, w innych trochę chropowata, może także jej kolor nie jest wcale tak jednolity. Przymykasz oczy i wąchasz smakołyk trzymany w dłoni. Zapach rozchodzi się po Twoich nozdrzach, dociera nawet do wnętrza jamy ustnej, gdzie powoli zaczyna napływać ślina ?

Dotykasz kawałkiem czekolady swych ust, czując delikatne łaskotanie, gdy przesuwasz ją – jak pomadką po lekko spierzchniętych wargach.

Oblizujesz usta i nagle kontakt z kostką czekolady staje się całkiem inny: gładki, płynny, słodkawy.

Na koniec wkładasz czekoladę do buzi i czujesz jej kontakt na języku. Dostrzegasz zmianę w smaku śliny i jej ilości. Powoli rozgryzasz swój smakołyk, czując jak zęby zatapiają się w jego strukturze, a intensywność smaku rozchodzi się po całym wnętrzu jamy ustnej. Po chwili połykasz rozgryzioną czekoladę, czując jeszcze jak jej smak podąża w głąb Twojego ciała.

Mmmm… Jak widzisz, nawet zjedzenie kostki czekolady może być bardzo zmysłowym doznaniem

Tak samo, jak branie prysznica, picie herbaty, wąchanie liści, otulanie się kocem, obieranie pomarańczy, a nawet ziemniaków do obiadu ?

Artykuły, do przeczytania których chciałabym Cię również zaprosić…

kliknij w ikonę

kliknij w ikonę

bezpłatny kurs online
„jak rozpocząć swoją przygodę z uważnością"

Chcesz się na chwilę zatrzymać? Czujesz, że życie przecieka Ci przez palce, a każdy kolejny rok mija szybciej niż poprzedni? Natłok obowiązków, ciągły stres i gonitwa myśli sprawiają, że nie wiesz już do czego dążysz? Potrzebujesz zmiany. Na początek weź świadomy oddech.

spotkania online
- rozwijaj się w swoim domu

Przebywając w domowym, znajomym otoczeniu, siedząc wygodnie we własnym fotelu możesz rozpocząć wartościową podróż. Duże zmiany nie zawsze muszą wyglądać widowiskowo. Zatrzymanie się i otwarcie na nową perspektywę, decyzja, by lepiej poznać siebie, swoje emocje i myśli oraz nawiązać z nimi relację – to może przynieść większe i ważniejsze zmiany niż się spodziewasz.